Projekt Teatr Rudolfino

poniedziałek, 16 września 2024
Zdjęcie przedstawiające: Projekt Teatr Rudolfino

Projekt Teatr Rudolfino to projekt edukacji teatralnej adresowany dla Wszystkich niezależnie od wieku, chcących poznać teatr lalki.
Najmniejszy teatr, w całości mieszczący się w walizce może przyjechać do Państwa. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić.
Koszt wyceniamy każdorazowo uwzględniając koszt dojazdu, ilość uczestników oraz czas trwania.
Fundacja EXCALIBUR od 2017 roku posiada status OPP i nie działa w celu osiągnięcia zysku. Koszt wystawienia spektaklu średnio wynosi 15 - 20 zł od osoby, dla grupy 25 osób.
  •     Spektakl pt. „Opowieść o Maćku …” został przygotowany na podstawie opowiadania z dalekiej przeszłości wydanego przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne w 1907 roku.  Czas trwania: 30 min
Teatr lalki to tradycyjna forma rozrywki i edukacji dla dzieci, która może być także wspaniałym narzędziem do pobudzania wyobraźni i kreatywności.

•     Spotkanie edukacyjne - godzina lekcyjna, oprócz wystawienia spektaklu obejmuje wprowadzenie, zapoznanie z różnymi rodzajami lalek teatralnych. Czas trwania: 45 minut.

• Warsztaty - spotkanie może  być rozbudowane o warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą tworzyli: kukiełki teatralne, scenografię, rekwizyty lub maski również w formacie 3D. Czas trwania warsztatów bez lub wraz z spektaklem: maksymalnie 2 godziny.
Przygotowując ofertę staramy się zawsze zaplanować najlepsze rozwiązanie dla Państwa uwzględniając wiek uczestników oraz ich możliwości manualne, ponieważ zajęcia prowadzimy również dla osób z niepełnosprawnościami.

Ofertę naszą kierujemy do:  szkół podstawowych, przedszkoli, domów kultury, bibliotek, świetlic wiejskich, a także jako kulturalna forma wzbogacenia festynów czy pikników.
Specjalnie dla Państwa możemy przygotować ofertę uwzględniając wcześniejsze Państwa sugestie, tak aby odpowiednio dostosować ją np. do wieku uczestników – najmłodszych przedszkolaków czy dla osób starszych np. uczestników WTZ  czy podopiecznych DPS.

Koszt wyceniamy każdorazowo uwzględniając koszt dojazdu, ilość uczestników oraz czas  trwania.

Cele i założenia projektu:
Uwrażliwienie na piękno słowa mówionego.
Stymulowanie rozwoju i inspirowanie do twórczych działań.
Poszerzenie zakresu słów, bogacenie czynnego słownictwa dzieci i uściślenie pojęć związanych z działalnością teatralną.
Stwarzanie okazji do twórczości plastycznej (wykonywanie kukiełek teatralnych, scenografii, rekwizytów, masek itp.)

Przyjedziemy do Państwa.
Przeprowadzimy spotkanie edukacyjne, podczas którego opowiemy i pokażemy różne rodzaje lalek teatralnych.
Wystawimy spektakl marionetkowy z walizki – czas trwania  30 min
Wystawiamy faktury.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: biuro@fundacjaexcalibur.pl lub telefonicznie pod nr telefonu: + 48 661 085 756

Jak powstaje marionetka: