Zawieszanie budek lęgowych dla ptaków

wtorek, 12 listopada 2019
Zdjęcie przedstawiające: Zawieszanie budek lęgowych dla ptaków

Otrzymane od Fundacji Santander Bank Polska budki lęgowe dla ptaków zawiesiliśmy na drzewach i mamy nadzieję, że już na wiosnę zostaną zasiedlone przez ptaki.

Budki lęgowe zostały wykonane w ramach wolontariatu pracowniczego Fundacji Santander i nieodpłatnie przekazane naszej Fundacji. Zbliża się zima i to najwyższy czas aby rozpocząć działania, dzięki którym łatwiej będzie przetrwać ptakom zimę. Budki lęgowe mogą stać się schronieniem w zimowe noce, a na wiosnę stanowić doskonałe miejsce do zasiedlenia, złożenia jaj i odchowania potomstwa.

Dziękujemy Pani Dyrektor Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim i Panu Dyrektorowi Domu Dziecka w Turawie za wyrażenie zgody na umieszczenie na drzewach rosnących na terenach domów dziecka budek lęgowych - po trzy na terenie każdej placówki.

Poniżej kilka zdjęć z rozwieszania - zapraszamy do oglądania.