Pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Wehikuł czasu” już za nami!

sobota, 19 września 2015
Zdjęcie przedstawiające: Pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Wehikuł czasu” już za nami!

19 września 2015 roku na terenie Ośrodka Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej w Opolu przy ul. Mielęckiego 4 A zorganizowaliśmy „Dzień Rycerski”.

W sobotni poranek  ogród ośrodka przeistoczył się  w średniowieczne obozowisko.  Prowadzący w stroju z epoki  prezentował  elementy rycerskiej zbroi i broni. Agnieszka prowadziła lekcje tańców plebejskich, a co odważniejsi śmiałkowie mogli spróbować swoich sił w walce w pełnym uzbrojeniu z Patrykiem – walka w ciężkiej   zbroi nie  należała do najłatwiejszych, ale  w końcu to do odważnych  świat należy! Ci, którym odwagi zabrakło mogli obejrzeć pokaz strzelania z repliki łuku typu Longbow, wziąć udział warsztatach frywolitki igłowej, makramy czy tkania na krośnie.


Dla najmłodszych  kandydatów na rycerzy przygotowana została gra terenowa. Uczestnicy wyruszali na poszukiwania zaginionych skarbów i kosztowności, które jak głosi legenda zostały ukryte w mrocznej pieczarze przez szlachetnego rozbójnika, który „zabierał bogatym i rozdawał biednym”. Poszukiwacze musieli wykazać się szybkością, sprawnością, ale i cierpliwością w wykonywaniu nie lada zadań takich jak łowienie drewnianej rybki, slalom między drzewami z jajkiem na drewnianej  łyżce, turlanie drewnianej kuli  czy wcielenie się w Kopciuszka i rozdzielanie wymieszanych nasion.


Komu udało się sprostać wszystkim przeciwnościom zyskiwał pewność iż nagroda go nie ominie. Skarb został rozdzielony wśród wszystkich uczestników zabawy. Dzień Rycerski  w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej umocnił w nas przekonanie, że taka działalność jest potrzebna  i  przynosi oczekiwane efekty. Impreza organizowana była z myślą o integracji mieszkańców Opola z osobami niepełnosprawnymi i cel ten został osiągnięty. 


W spotkaniu uczestniczyli pracownicy i podopieczni Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Opolu, a także mieszkańcy dzielnicy Zakrzów. Dzieci we wspólnej zabawie przenoszą się w inny świat, świat bajkowy, gdzie  niepełnosprawne i zdrowe dzieci działają razem. I to jest fajne!Ta strona używa plików cookies. Wykorzystywane są do przechowywania sesji oraz ustawień użytkownika.
OK