"Piknik średniowieczny" dla Podopiecznych Domu Dziecka w Turawie

sobota, 26 września 2015
Zdjęcie przedstawiające: "Piknik średniowieczny" dla Podopiecznych Domu Dziecka w Turawie

Dom Dziecka w Turawie to kolejne miejsce do którego zawitała Fundacja EXCALIBUR. 
Realizując projekt "Wehikuł czasu" zorganizowaliśmy w sobotę 26 września br. "Piknik średniowieczny", w którym na zaproszenie Pana Waldemara Dzieszkowskiego dyrektora turawskiego domu dziecka uczestniczyli także podopieczni z domów dziecka w Chmielowicach i Tarnowie Opolskim.

Zorganizowaliśmy pokaz uzbrojenia rycerskiego oraz broni średniowiecznej. Chłopcy bardzo chętnie przymierzali elementy zbroi płytowej, hełmy a nawet ciężkie kolczugi.

Wszystkich chętnych uczyliśmy tańców średniowiecznych. Tym, którzy woleli wykazać się w terenie zapewniliśmy wielozadaniową grę terenową, w której między innymi należało toczyć kapustę halabardą, rzucić drewnianą piką do tarczy czy strzelać z łuku do celu.

Pokaz strzelania bojowego do elementów uzbrojenia takich jak: tarcza, kolczuga i przeszywanica cieszył się dużym zainteresowaniem.

Młodsi świetnie się bawili uczestnicząc w warsztatach robienia dużych baniek mydlanych.
Spore zainteresowanie wzbudził także pokaz POI. Po pokazie, każdy kto tylko miał taką ochotę mógł uczestniczyć w zajęciach i próbować swoich sił. 

Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie dzieci zarówno w tańce jak i zajęcia POI sprawiły, że postanowiliśmy kontynuować współpracę i zorganizować kolejne spotkanie połączone z warsztatami i aktywną formą spędzania czasu.
Ta strona używa plików cookies. Wykorzystywane są do przechowywania sesji oraz ustawień użytkownika.
OK