Międzynarodowy Turniej Rycerski w Opolu

piątek, 28 kwietnia 2017
Zdjęcie przedstawiające: Międzynarodowy Turniej Rycerski w Opolu

Ostatnie 3 dni spędziliśmy na polanie Rycerskiej Wyspy Bolko w Opolu prowadząc podczas Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego warsztaty mennicze. Uczestnicy pod okiem naszych mincerzy samodzielnie wybijali monety okolicznościowe. Zaprojektowana przez mincerza Rudka przedstawia na awersie Księcia Kazimieniarza na koniu z Wieżą Piastowską w tle, na rewersie widnieje herb miasta Opola.

Moneta została przygotowana w nawiązaniu do obchodzonego aktualnie Jubileuszu 800-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wybita własnoręcznie moneta jest wspaniałą pamiątką, którą każdy z uczestników zabierał ze sobą. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych warsztatach. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w prowadzonych przez nas warsztatach menniczych zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Dziękujemy Opolskiemu Bractwu Rycerskiemu za możliwość prowadzenia warsztatów menniczych podczas Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów.Ta strona używa plików cookies. Wykorzystywane są do przechowywania sesji oraz ustawień użytkownika.
OK