Piątek z kulturą w świetlicy ORS "Szansa"

Zdjęcie przedstawiające: Piątek z kulturą w świetlicy ORS "Szansa"

Projekt "Piątek z kulturą w świetlicy ORS Szansa" był adresowany dla dzieci z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa" w Opolu.

Celem projektu było zapewnienie dzieciom opieki w każdy piątek po przez aktywny udział dzieci w warsztatach teatralnych i plastycznych. 
Zajęcia warsztatowe odbywały się piątki w godzinach od 15:30 do 17:30.

Podczas warsztatów dzieci tworzyły własne lalki teatralne, poznały techniki prowadzenia lalek, zarówno kukiełek, marionetek jak i lalek cieniowych. Zajęcia opracowano na podstawie opowiadań, bajek oraz legend. Dzieci wykonały własną scenografię do spektaklu, uczyły się tekstów oraz wystawiły własne przedstawienie kukiełkowe, którego premiera miała miejsce podczas pikniku na terenie ORS "Szansa". 

Dzieci bardzo chętnie tworzyły samodzielnie prace, które zabierały ze sobą na pamiątkę naszych spotkań. Piękne maski teatralne, tarcze herbowe, ozdoby hallowenowe czy jesienne ogrody skrzatów zrobione z liści żołędzi i kasztanów zdobiły szafki, ściany i parapety ośrodka. Podczas zajęć plastycznych dzieci uwalniały swoją wyobraźnię i rysowały przepiękne ilustracje do książki. Tworzenie własnych bohaterów z masy solnej to kolejne zajęcia, w których wyobraźnia dzieci nie miała granic. Obrazy z filcu, to warsztaty podczas których dzieci uczyły się wycinać i dopasowywać elementy w technice mozaiki. Prowadziliśmy zajęcia warsztatowe techniką decoupage, a ostatnie warsztaty były okazją do pokazania dzieciom jak zrobić coś fajnego z niczego - czyli ekowarsztaty.

Podczas 22 piątkowych spotkań warsztatowych pokazaliśmy dzieciom jak można aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas!

Data rozpoczęcia projektu: 11.04.2018 r.
Data zakończenia pojektu: 23.11.2018 r.

Zdjęcia z realizacji:

Projekt otrzymał dofinansowanie z Fundacji Santander Bank Polska w ramach pierwszej edycji 2018 roku konkursu "Bank dziecięcych uśmiechów". Dziękujemy!


Dziękujemy Miastu Opole za sfinansowanie wkładu własnego do projektu "Piątek z kulturą w świetlicy ORS Szansa", który otrzymaliśmy w ramach ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Opola konkursu dla organizacji pozarządowych na wkłady własne do projektu.Ta strona używa plików cookies. Wykorzystywane są do przechowywania sesji oraz ustawień użytkownika.
OK